Нови бебиња во Зоолошката градина, се родија мали патаси

1 min read

Принова кај патасите во скопската Зоолошка градина. Живеалиштето на мајмуните од видот патас од пред неколку дена е побогато со две бебиња.

-За поголемото веќе знаеме дека е момче и ќе се вика Бах, додека за помалото се уште го немаме утврдено полот. Да ни се живи и здрави, информираат од ЗОО- Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Прекината 66-тата седница поради немање кворум за усвојување на дневниот ред

Следно

ОН: Во Авганистан 23 милиони луѓе се соочуваат  со акутен глад

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian