Малолетник каснат од куче-скитник во Аеродром

1 min read

Во текот на верашниот ден пријавени се две каснувања од улични кучиња на подрачјето на Скопје. 

На 14.03.2022 во 09:00 часот во Полициската станица Аеродром, Е.А.(32) од Скопје пријавила дека на бул.„АСНОМ“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 14.03.2022 во 12:30 часот во Полициската станица Центар, Б.Б.(35) од Скопје пријавил дека во Градскиот парк бил каснат од куче скитник. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Пропадна обидот за доекипирање на Комисијата за избори и именувања: Власта ги стокми членовите, ама не обезбеди кворум

Следно

НАТО стравува од исцениран хемиски напад од страна на Русија во Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian