Германија ги предупреди граѓаните да не користат руски антивирус

1 min read

Германската агенција за сајбер безбедност ги предупреди граѓаните да не го користат антивирусот на руската компанија Касперски.

Агенцијата наведува дека сегашните активности на руските воени и разузнавачки агенции поради војната во Украина претставуваат „значајна закана“ за сајбер безбедноста во Европската унија и земјите-членки на НАТО.

Тие ги повикаа поединците, компаниите и организациите да се префрлат на алтернативен антивирусен софтвер. Руската агресија врз Украина можете да ја следите во живо на блогот на Данас.

kurir.mk

Претходно

Извлечено тело од водите на Вардар

Следно

ВИДЕО | Перо Антиќ има ново хоби: Пукање како терапија против стрес

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian