ЕУ усвои нов пакет санкции против Русија

1 min read

Европските министри за финансии официјално го одобрија четвртиот пакет санкции против повеќе од 600 руски граѓани, што францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер го нарече „историска одлука“.

– Тоа е најбрзиот и најсилниот пакет санкции што Европската унија некогаш го усвоила во својата историја, рекоа министрите.

Имињата на руските поединци и субјекти вклучени во новата рунда санкции не се објавени.

kurir.mk

Претходно

Tакси-компаниите од Скопје најавија поскапување

Следно

Брус Вилис е тешко болен: Тажно е да се гледа легендата како се распаѓа пред вашите очи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian