ВИДЕО: Штипскиот градоначалник Јорданов „влезе во филм“, бркаше дрвокрадци по планина

1 min read

Градоначалникот на Штип, Иван Јорданов, денеска налетал на група дрвокрадци кои со натоварена запрежна кола превезувале дрва на локален пат во околината на градот, објави локалната телевизија М-Нет.

Откако, како што се вели во прилогот, Јорданов случајно ги забележал дрвокрадците, по што повикал полиција и се впуштил во потерата. Целиот инцидент, исто така случајно, го забележала телевизиската камера.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Познат терминот кога Вардар ќе го пречека Веспрем во осминафиналето во ЛШ

Следно

Песков: Нема да има средба Путин-Бајден

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian