Томовски: Извлековме поуки од ЕП и созреваме како репрезентација, но тоа треба да се потврди на терен

1 min read

Ракометната репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за првиот бараж натпревар за пласман на СП против Романија што ќе се игра в четврток во СЦ „Борис Трајковски“.

Едни од главните адути на селекторот Кирил Лааров ќе бидат голманите Никола Митревски и Мартин Томовски кој вели дека Романците никако не смеат да се потценат.

– Полека созреваме како репрезентација и психолошки сме многу подобрени. Без преголема еуфорија треба да влеземе во овој натпревар со цел да го потврдиме нашиот квалитет. Романија е сериозен противник, имаме целосен респект кон оваа селекција. Треба да се истакне дека извлековме неколку лекции од ЕП во Дебрецен, па веќе секој од нас си ја знае својата задача на теренот. Подготвени сме, време е нашиот квалитет да го претставиме на терен – смета Томовски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Алек Болдвин го обвини сопругот на убиената Халина Хачинс: Само сакаш пари!

Следно

За една недела 18 санкции за непрописно вградени фолии

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian