Повторно дојава за бомба во авион на Ер Србија на релација Белград-Москва

1 min read

Српското министерството за внатрешни работи за агенцијата ФоНет потврди дека имаат дојава да во авионот на Ер Србија на релацијата Белград-Москва имало експлозивна направа, јави дописникот на МИА од Белград.

Како што беше кажано, се чека авионот да слета, по што треба да следи евакуација на патниците, а потоа и сите други процедури предвидени за вакви ситуации.

Пред три дена, во петокот, исто така имаше дојава дека во авионот на Ер Србија на летот за Москва има бомба.

-Припадниците на Специјалната антитерористичка единица на МВР безбедно ги евакуираа сите патници и членови на екипажот од авионот што летал на релација Белград-Москва, а кој поради дојава дека во леталото има инсталирано експлозивна направа се вратил и принудно слетал на белградскиот аеродром, соопштија тогаш од МВР.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кралицата Елизабета: Мојот живот секогаш ќе биде посветен на службата

Следно

Што прави денеска: Емилија Ем Мишева, дизајнерка и уметница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian