Подољак: Техничка пауза во преговорите меѓу Русија и Украина, ќе продолжат утре

1 min read

Четвртата рунда преговори меѓу Русија и Украина е прекината за денеска и ќе продолжи утре, изјави еден од украинските преговарачи Михаил Подољак.

-Направена е техничка пауза во преговорите до утре. За дополнителна работа во работни подгрупи и појаснување на поединечни дефиниции. Преговорите продолжуваат, напиша Подољак на Твитер.

Денеска започна четвртиот круг преговори меѓу Русија и Украина, а Подољак претходно изјави дека се водат тешки разговори.

kurir.mk

Претходно

Во двор во Ѓорче се степале членови на исто семејство, поради имотен спор

Следно

Опаѓањето на косата, болките и заморот се знак дека диетата ви штети

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian