Времето денес: Студено изутрина, сончево преку ден со мала облачност

1 min read

Времето изутрина ќе биде многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -13 до -5, а максималната ќе достигне од 3 до 9 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје времето ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до -8, а максималната ќе достигне 8 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност со пораст на температурата. Зголемување на облачноста, врнежи и повторно заладување се очекува на крајот од работната седмица, информираат од УХМР.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Виц на денот: Недела

Следно

Средба Ердоган – Мицотакис во Истанбул

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian