ФОТО | Неверојатно: Родила три бебиња во една година, а не се тројка!

3 mins read

Животот е полн со изненадувања, а тоа најдобро го знае Стефани, самохрана мајка на три деца, особено поради фактот што во рок од една година родила три бебиња кои не се тројка!

Стефани Хансен има 32 години и има неверојатна животна приказна, имено таа е мајка на три деца кои ги родила истата година, а не била во прашање бременост со тројки.

Својата прва ќерка Дафне ја добила на 28 јануари 2020 година, а потоа, само три месеци подоцна, открила дека е повторно бремена. Десет месеци по првото раѓање, на 8 декември истата година, таа ги дочека ќерките близначки Руби и Пенелопе.

Така, бебето Дафне имало 94 дена кога Стефани дознала дека е бремена по вторпат.

@stphmchhans 2020 was a big year. 😅 #girlmom #momsover30 #pregnancy #3babiesinlessthanoneyear #irishtriplets #irishtripletmom #fypシ #thewomanwastoostunnedtospeak ♬ The woman was too stunned to speak – % dominik %

Во просек, повеќето жени повторно овулираат околу 45 дена или шест недели по породувањето. Стефани направила тест за бременост пред да почне да пие контрацепција, бидејќи во тоа време била во нова врска.

Таа се шокирала кога открила дека тестот за бременост е позитивен и дека веќе има три недели.

„Бев во магла за новороденчето, а (тогаш) дојде до возбуда поради новата врска, само се приспособив на сè. Мислев на Дафне и се чувствував ужасно затоа што сфатив дека повеќе нема да го има своето време со мене. Дефинитивно имаше првична тага“, рекла таа преку нејзиниот профил на ТикТок.

Но, кога ги донела своите новородени близнаци дома за да ја запознае нивната постара сестра, Дафне била воодушевена и сакала веднаш да ги прегрне. Петнаесет месеци подоцна, трите сестри се многу блиски – делат соба и сѐ прават заедно.

@stphmchhans This sound could not be more fitting 🖤 #momsover30 #motherdaughter #girlmom #girlgang #momof3 #mypurpose #irishtripletmom #family #HangUpOnIt ♬ original sound – Andres

Стефани, која повеќе не е во врска со таткото на близначките, го споделува своето родителско патување на ТикТок, каде што им објаснува на своите придружници како се снаоѓа во заедничкото родителство и има три мали деца кои се родени во истата година.

„Не е секогаш лесно, но сега сум посреќна отколку што некогаш сум бил во мојот живот. Овие деца се најдоброто нешто што ми се случило.“

Во друго видео, таа објаснила дека и таа и таткото на бебињата се посветени на одгледување среќни деца, шегувајќи се дека се во „ист тим“, и покрај тоа што живеат во различни домови.

@stphmchhans My girls 😍 #3babiesin10months #girlmom #twinmom #irishtriplets #irishtripletmom #girlgang #fypシ #foryourpage #momsoftiktok ♬ My Little Girl – Tim McGraw

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Расте бројот на жртви: Најмалку 35 загинати и 134 повредени во рускиот воздушен напад во близина на Лавов

Следно

Заев од Анталија: Да се прекине конфликтот и да се врати мирот во Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian