Дневен хороскоп за 13 март: Романтична средба со личност која неодамна сте ја запознале

5 mins read

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 13 март, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Задоцнета готовинска исплата може да одложи важни чекори во вашиот деловен план. Сепак, успешно ќе го надминете овој проблем. Романтична љубовна средба, со личност која неодамна сте ја запознале, ќе го обои овој ден со прекрасни бои на пролетната љубов. Внимавајте, ќе имате проблеми со забите.

Бик

И покрај тоа што не ви се допаѓа променливата деловна ситуација, овој период ќе ви донесе токму таков предизвик. Несогласувањата со партнерот и вашата нервоза можат да придонесат за негативна атмосфера, полна со напнатост. Заедничкиот разговор ќе го реши тој проблем. Совет – движете се повеќе.

Близнаци

Ве очекува многу успешен работен ден. Ќе ја сумирате изминатата недела и ќе имате многу причини да бидете задоволни. Деловните обврски ве оддалечија од партнерот и навистина немавте време да му се посветите. Оваа вечер конечно ви носи повеќе слободно време, поминато со партнерот. Напијте се нешто против главоболка.

Љубовен хороскоп за месец март: Девиците ќе доживеат будење, Рибите ќе ги залечат старите рани…

Рак

Денес ќе направите сѐ. Успешно ќе завршите важен дел од работата, а единствен проблем со кој би се соочиле е проблематичен соработник. Уживате во убав и хармоничен период со партнерот. Раковите кои се во врска планираат основање семејство или негово проширување. Некои од Раковите ќе имаат тешкотии со дишењето.

Лав

Денес е одличен ден за вашите финансии бидејќи најверојатно ќе ви пристигнат некои пари порано од очекуваното. Овој ден ќе ви донесе многу успех, особено ако се занимавате со градежништво и недвижнини. Можете да го подобрите односот со вашиот партнер, само треба да му посветите малку повеќе време. Одвојте дел од денот за одмор.

Девица

Ќе добиете нови понуди за работа кои би можеле да навестат голема пресвртница во вашата кариера. Можеби ќе ви излезе ненадејно службено патување. Овој ден е совршен за решавање семејни проблеми. Ќе имате чувствително грло.

Голем неделен хороскоп (7-13 март): Раковите ќе ги водат партнерите, Водолиите ќе ги подобрат личните односи…

Вага

Ќе направите мал преглед на деловните настани од минатата недела. Ќе бидете задоволни сте со постигнатиот успех, а добивте и пофалби од претпоставените. Потребата за љубов ви е зголемена и чувствувате дека ви треба многу повеќе внимание и нежност. Генерално, ќе се чувствувате добро.

Шкорпија

Денеска ќе се најдете во ситуација да импровизирате на работа, па најдобро би било да се консултирате со поискусен колега. Можеби не сте подготвени да направите посериозен чекор во врската, па затоа слободно известете го и вашиот партнер за да не дојде до недоразбирање. Облечете се добро за да не настинете.

Стрелец

Денешниот ден ќе го обележи соработка со странска компанија или деловно патување во странство. Некој стар и нерешен проблем со вашиот партнер повторно станува актуелен. Денешниот ден можеби ќе биде исполнет со љубоморни сцени и кавги, но сето тоа ќе заврши со голема страст меѓу вас. Посетете оториноларинголог, можеби ќе имате проблеми со носот.

Марс и Венера во Водолија: Како ќе влијае на хороскопските знаци и љубовта?

Јарец

Бидете внимателни во комуникацијата со деловните партнери, постои голема можност за недоразбирања и превиди. Еден погрешен збор може да ве одведе на погрешен пат. Може да се случи само да помислите дека сте ја нашле својата сродна душа, а таа личност да ве разочара. Ќе бидете во лошо расположение.

Водолија

Денешниот ден ќе ви биде исполнет со договори и преговори. Посветете го овој ден на осмислување нов стратешки план за следната работна недела и подгответе резервен план. Слободната Водолија ја очекува романтично излегување со Лав или со Вага. Исто како и Близнаците, така и вие ќе чувствувате главоболка.

Риба

Внимавајте на деталите кога соработувате со новите соработници, денес постои одредена доза на ризик. Ситуацијата на деловен план ќе биде променлива и можни се разни изненадувања. Различните поглед на вашата врска може да доведат до несогласувања меѓу вас и вашиот партнер. Ќе имате чувствителен стомак.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Средба Ердоган – Мицотакис во Истанбул

Следно

217 санкционирани возачи во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian