ВИДЕО: Калулу го чува Милан на врвот во Серија А

1 min read

Фудбалерите на Милан со минимални 1:0 го совладаа Емполи и за момент му избегаа на Интер на пет бода.

„Росонерите“ се лидери на табелата со 63 бода, имаат пет бода повеќе од Интер кој има и два натпревари помалку, додека Наполи е третопласиран со 57 бода и само еден натпревар помалку.

Човек на одлука беше Пјер Калулу кој во 19 минута го постигна единствениот гол на натпреварот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: Нови сателитски снимки покажуваат разорни штети во Мариупол

Следно

Надал „го преживеа“ Корда и со пресврт славеше на стартот од Индијан Велс

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian