„ПeјПал“ ги суспендира своите услуги во Русија

1 min read

Компанијата „ПeјПал“ (PayPal) соопшти дека ги суспендира услугите за испраќање и примање плаќања во Русија.

– Со цел да се минимизираат можните дополнителни прекини на услугите, ве молиме да го повлечете салдото од вашата сметка до 18 март 2022 година, се наведува во соопштението на „ПeјПал“.

Поголем број западни компании ја прекинаа соработката со Русија поради инвазијата врз Украина

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Јувентус дефинитивно се вклучи во трката за титулата во Серија А

Следно

ВИДЕО | „Песната ни е свадбен подарок“: Геј пар се венчал со евровизиската песна на Васил Гарванлиев

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian