Најмалку 79 деца загинаа од почетокот на агресијата врз Украина

1 min read

Канцеларијата на главниот украински обвинител денеска соопшти дека од почетокот на рускиот напад врз Украина загинале најмалку 79 деца.

Поголемиот број деца жртви се од регионот на Киев, Харков, Доњецк, Суми, Херсон и Житорим.

Во повеќе украински градови утрово имаше експлозии, на кои им претходеа сирените за тревога. Експлозии имаше во градовите Николајев, Кроповнички и Дњепар.

kurir.mk

Претходно

Над 30 граѓани денеска остварија средба со градоначалникот на Кисела Вода

Следно

Европратеници: Србија го велича Путин, замрзнете ги нивните преговори за пристап во ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian