Ливерпул ја продолжува трката со Сити за титулата во Премиер лигата

1 min read

Фудбалерите на Ливерпул славеа со 2:0 на гостувањето кај Брајтон во рамки на 29 коло од Премиер лигата.

Ливерпул со победата му се приближи на само три бода на лидерот на табелата Манчестер сити  десет кола до крајот на сезоната, што е најава за супер возбудива трка битка за титулата.

„Црвените“ резултатот го отворија во 19 минута кога по додавањето од Матип, Луис Дијаз го совлада голманот на домаќините Санчез.

Конечниот резултат го постави Мохамед Салах со гол од пенал во 61 минута.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Украинска мисица со тажно сведоштво: Немаше место каде што не експлодираа бомби

Следно

Киев тврди дека руската авијација нападнала цел во западна Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian