Украинците создадоа дрон што фрла молотови коктели

1 min read

Украинската армија разви беспилотно летало што фрла Молотови коктели кон непријателот, па едно шише пиво е денес оружје, пишува денеска Њујорк пост.

Станува збор за мал дрон, развиен од единица на украинската армија. Во средината на конзолата е направено место каде Молотовиот коктел е поставен хоризонтално, пред далечински да биде фрлен врз непријателот, што беше направено во една област во Киев.

Украинците секојдневно користат Молотови коктели во борба против руската армија.

kurir.mk

Претходно

СОСТОЈБА НА ПАТИШТАТА: Непрооден патот меѓу селата Ранковце и Герман поради снег

Следно

Голем пожар кај Омиш во Хрватска, ангажирани 23 возила и 82 пожарникари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian