НИКОБ ЛАБ со промотивна цена за рано откривање канцер на дебелето црево

1 min read

Месец Март е Европскиот месец за подигнување на свесноста за колоректалниот карцином, и токму заради тоа НИКОБ ЛАБ се вклучува во кампањата за превенција и негово рано дијагностицирање.

Колоректалниот карцином е малигнитет на дебелото црево и / или ректумот. Овој вид на карцином на дебелото црево е третиот најчест дијагностициран рак кај мажите и кај жените во САД, но доколку навремено се дијагностицира и превенира успешно се третира.

Во Европа секоја година на околу 440,000 луѓе им е дијагностициран овој тип на канцер и пола од нив најверојатно би имале фатален исход по животот.

Промоцијата вклучува онколошки преглед – дебело црево: CEA, CA 19-9, CRP, Se со промотивна цена од 1500 денари, во текот на целиот месец Март.

Контакт информации:
Телефонски број: 02 / 274 – 1000,
Email: [email protected]
Локација: Ул. Борис Трајковски бр. 62


Комерцијален ПР текст

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Мексикански борец случајно, но атрактивно го нокаутираше судијата

Следно

По четири години затвор за обвинетите во случајот „Јавна соба“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian