Фатил крадци на неговиот имот, тие го претепале

1 min read

На 10.03.2022 околу 15.30 часот во Скопје од полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Карпош лишени од слобода се С.Д.(19), и тројца малолетници од кои еден на 12 и двајца на 16 годишна возраст сите од Скопје затоа што Г.К.(55) од Скопје пријавил дека околу 14,40 часот во барака на подрачје на Карпош ги затекнал како одземаат предмети од бараката и гаражата, по што бил физички нападнат од пријавените а еден од нив употребил и тврд предмет.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Сања Ристиќ Пецаковска: Животот не ни е секогаш насмеан како на среќните фотографии, и јас имам тешки денови

Следно

Бајден повторно сериозно и се закани на Русија: Ќе извршиме сериозен притисок врз Путин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian