Во круг на студентски дом уапсен 41-годишен крадец

1 min read

Во кругот на студентски дом на подрачјето на Гази Баба ноќеска во 01.50 часот од слобода е лишен Е.Б.(41) од Скопје, кој се сомничи дека околу 01.30 часот извршил тешка кражба од бензинска пумпа на истото подрачје, оштетувајќи го стаклото од влезната врата, при што одзел повеќе производи, информираат од МВР.

– По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициска станица Гази Баба, сторителот бил пронајден, а кај него биле најдени и одземени украдените производи, кои ќе бидат вратени на сопственикот, се додава во соопштението.

Од МВР посочуваат дека Е.Б. е приведен во полициска станица и по насоки на дежурен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, по комплетирање на службениот материјал, против него ќе биде поднесена кривична пријава.

skopjeinfo.mk

Претходно

„Кралот“ Бензема е најдобар напаѓач на светот

Следно

Борел: Ако завојуваме со Русија ќе почне трета светска војна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian