Ограбено момче, двајца крадци го нападнале на улица

1 min read

На 10.03.2022 во 00.40 часот во Полициска станица Аеродром М.А.(24) од Скопје пријавил дека на 09.03.2022 околу 23.00 часот на подрачјето на Аеродром две лица со закана му одзеле пари и предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Владата вели дека ги испратила измените на законите за ДДВ и акцизи, во Собранието уште ги нема

Следно

Србија забрани извоз на житарки, брашно и масло, нема полнење бензин во туби

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian