Четврта победа по ред за Црвена звезда во Евролигата

1 min read

Кошаркарите на Црвена звезда направија нов исчекор напред во битката за освојување на едно од првите осум места на табелата во Евролигата откако во Белград го совладаа Макаби Тел Авив.

Црвена звезда во арената „Александар Николиќ“ славеше со 84:77 и сега има скор од 11 победи и 12 порази за седмо место на табелата.

Никола Калиниќ со 15 поени, Бејт Волтерс со 12  Остин Холинс со 11 поени беа најдобри во редовите на Црвена звезда, додека кај Макаби најрасположен за игра беше Џејмс Нанели со 24 постигнати поени.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Поздрав до Канје: Карлеуша позира гола во патики од неговиот бренд

Следно

На Петровска ѝ се допаднал гестот на британските домаќини: „Јовано, Јованке“ ми е омилена песна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian