ВИДЕО: Секељи од Е. Пелистер со најдобрата одбрана на колото во Лига Европа

1 min read

Е. Пелистер ја оствари целта, во салата „Боро Чурлевски“ во Битола со 30:19 го совлада АЕК од Грција за пласман во осминафиналето на Лига Европа.

Ова беше втора победа во меѓусебните пресметки на Е. Пелистер над овој ривал сезонава и битолчани како второпласирани во групата патуваат во следната фаза во Европската лига на ЕХФ.

Следен ривал на играчите на тренерот Жељко Бабиќ е хрватскиот претставник Нексе.

Значаен придонес во триумфот на Е. Пелистер против АЕК имаше унгарскиот голман Мартон Секељи со неговите одлични одбрани, вкупно 15. А една од нив се најде на првото место во изборот на ЕХФ.

Најдобрите пет одбрани на 10 рунда можете да ги погледнете на следниот линк ТУКА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дали ќе се врати во Монако: Принцезата Шарлин размислува за радикален потег!

Следно

Николовски: Српската забрана не важи за нас

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian