ВИДЕО | Данијела Мартиновиќ заблеска на својот јубилеен концерт: Среќа и слобода за сите фанови

1 min read

Насмевки, среќа и позитивни вибрации го одбележаа концертот помеѓу пејачката Данијела и загребската публика која веќе 25 години ужива во музичкиот глас на прекрасната Сплиќанка.

По повод Денот на жената, 8 Март, Данијела направи концерт кој според фановите „галел срце“, затоа што пејачката со најголеми емоции се врати по три години на сцената, пренесува „Gloria.hr“

Данијела Мартиновиќ/Инстаграм
Данијела Мартиновиќ/Инстаграм

Концертот кој се викаше „Отворено срце“, беше целосно распрордаден, а на него присуствуваа бројни познати личности од хрватската естрада, помеѓу кои Сандра Перковиќ, Моника Кравиќ, како и словенечкиот шеф Томаж Квачиќ, кој неодамна го прифати кумството на поранешниот партнер на Данијела, пејачот Петар Грашо.

Пејачката го одржа концертот на Денот на жената, но и со поводот за нејзината 30 годишна кариера, таа запиша златни три децении од својот музички ангажман, хитови, неброени награди и меѓународни настапи. И самата со гордост истакна дека токму ова време од нејзиниот живот е неопислив.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО | Протести во Тирана: Се бара намалување на цената на горивата

Следно

Украинската фудбалска легенда Тимошчук ќе го избришат од историјата и ќе му ги одземат сите титули

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian