Уништен руски тенк со противтенковска ракета (ВИДЕО)

1 min read

Украинските вооружени сили објавија воздушна снимка, на која тврдат дека покажува уништување на руски тенк со противтенковски проектил од типот Javelin.

– руски тенк. Прекрасно гори! Слава на Украина – објави украинската армија на Твитер со видео чија автентичност се уште не е потврдена.

Противтенковските ракети од типот Javelin се американско производство, а Западот испрати голем број од овие проектили на Украинците во пресрет на руската инвазија.

kurir.mk

Претходно

Град Скопје: Ја повикуваме госпоѓата Јанчева да ги врати сите пари што ги потрошила од сметката на град Скопје за кафеани

Следно

Косово формира работна група за што побрзо зачленување во НАТО

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian