Ограбени две повозрасни жени

1 min read

Две повозрасни жени биле ограбени вчера во Скопје, во одделни случаи. 

На 08.03.2022 во 16.30 часот во Полициска станица Аеродром М.Т.(80) од Скопје пријавила дека околу 15.20 часот на подрачјето на Аеродром три лица насилно ѝ одземале ташна. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 08.03.2022 во 16.00 часот во Полициска станица Гази Баба, М.М.(83) од с.Јурумлери, скопско, пријавила дека на 07.03.2022 околу полноќ, едно лице во куќата ја нападнало со тврд предмет и одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

„Слободен печат“: Колку е изложена македонската економија на санкциите?

Следно

Во руски напад е погодена детска болница во Мариупол, тврдат украинските власти (ВИДЕО)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian