Дневен хороскоп за 9 март: Совршен е денот за оптимизам!

8 mins read

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 9 март, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Вашето ниво на енергија ќе биде високо и треба да го користите за да ги завршите работите што заглавиле. Одеднаш ќе има пари од нови извори, што ќе ви го направат денот среќен. Периодот на тензија ќе остане, но поддршката од семејството ќе помогне. Ако размислувате да додадете нов партнер во бизнисот, важно е темелно да ги проверите сите факти пред да му дадете какви било ветувања. Денес можете да уживате во прошетка со вашиот сопружник. Ова е одлична можност да поминете време заедно.

Бик

Отворете ги вратите на срцето и умот за да се чувствувате страсно за најдобрите работи во животот. Првиот чекор кон ова е да се ослободите од грижите. Користете ги вашите креативни идеи за дополнителен приход. Денешниот ден ќе биде полн со среќа, бидејќи вашиот животен партнер ќе вложи максимални напори да ве направи среќни. Намалувањето на домашните обврски и споровите околу парите може да предизвикаат киселост во вашиот брачен живот. На овој ден ќе бидете центар на внимание и успехот ќе ви биде на дофат.

Близнаци

Бидете оптимисти и гледајте на светлата страна. Вашата вера и надеж ќе отворат нови врати за вашите желби и надежи. Луѓето ќе ја забележат вашата посветеност и труд и поради тоа можете да добиете некои финансиски надокнади. Обидете се никој да не биде повреден од вашите зборови или работа и да ги разберете потребите на семејството. Можете да влезете во расправија со вашиот партнер дури и за мала работа. Држете се до вашата работа и не очекувајте други да дојдат и да ви помогнат.

Љубовен хороскоп за месец март: Девиците ќе доживеат будење, Рибите ќе ги залечат старите рани…

Рак

Треба да правите работи кои помагаат да се подобри вашето здравје и убавина. Не инвестирајте во партиципативни бизниси и манипулативни економски шеми. Ќе добиете ненадејни подароци од роднини и пријатели. Горчливите зборови од вашата сакана може да ви го расипат расположението. Во наредниот период, вашата работа во канцеларијата ќе го покаже својот ефект. Денес може да има промени во вашите планови во последен момент. Може да добиете емоционална повреда намерно од страна на вашиот партнер, поради што може да станете депресивни.

Лав

Денес е добар ден да се купат такви работи, чија цена може да се зголеми подоцна. Ќе добиете ненадејни подароци од роднини и пријатели. Романтична средба ќе биде многу возбудлива, но нема да трае долго. Контролирајте ги вашите емоции додека правите големи деловни трансакции. Денес, постои потреба да се преземат свесни чекори каде што умот треба повеќе да се користи наместо срцето.

Девица

Одморете се колку што можете повеќе измеѓу обврски. Инвестициите поврзани со вашиот дом ќе бидат корисни. Вашиот седентарен начин на живот може да создаде тензија дома, затоа избегнувајте да излегувате доцна навечер и да трошите прекумерно. Расположението на вашиот партнер не е добро, затоа работете внимателно. Вашата ефикасност на работа ќе биде тестирана денес. Треба да останете концентрирани на вашите напори за да ги дадете посакуваните резултати. Не преземајте избрзани одлуки, за да не морате да жалите подоцна во животот.

Голем неделен хороскоп (7-13 март): Раковите ќе ги водат партнерите, Водолиите ќе ги подобрат личните односи…

Вага

Вашата детска природа повторно ќе излезе на површина и ќе бидете во немирно расположение. Новите можности за заработка пари ќе дадат профит. Вашиот животен партнер ќе ви помогне и ќе се покаже како корисен. Може да откриете зошто вашиот шеф зборува со вас толку грубо. Ќе бидете навистина среќни знаејќи ја причината. Ако патувате, не заборавајте да ги носите сите потребни документи со себе. Можно е вашиот партнер да не може да одвои доволно време за вас денес.

Скорпија

Вашата конфронтациска природа може да го направи вашиот список на непријатели подолг. Не дозволувајте некој да ве контролира толку многу што може да ве изнервира и за што подоцна ќе зажалите. Држете се подалеку од луѓе чии лоши навики можат да влијаат на вас. Извинете се за вашето грубо однесување во љубовта. Ќе имате можности да ги покажете своите способности денес.

Стрелец

Може да добиете некои погрешни информации, поради кои може да станете жртва на ментален стрес. Трошоците ќе се зголемат, но во исто време зголемувањето на приходот ќе го избалансира тоа. Може да ве израдува помислата за нечиј брак. Треба да уживате во сегашноста без да размислувате за иднината. Ќе ви биде тешко да ги изразите вашите чувства. Никогаш не давајте ветување освен ако не знаете дека ќе го исполните по секоја цена.

Месечен хороскоп за март 2022: Месецот ќе биде љубовен ако ја следите интуицијата

Јарец

Инвестирање треба да се избегнува на овој ден. Откривањето на која било семејна тајна може да ве изненади. Не трошете време во еднострана љубовна врска. Денес вашиот глас целосно ќе се слушне во однос на работата. Многу креативност и ентузијазам ќе ве доведат до уште еден плоден ден. Можеби ќе дознаете нешто поврзано со вашиот сопружник, што никогаш не сте сакале да го знаете.

Водолија

Вашата дарежлива природа ќе ви донесе многу среќни моменти денес. Новите завети може да изгледаат корисни, но тие нема да ги дадат очекуваните придобивки. Не донесувајте избрзани одлуки додека инвестирате. Не се сомневајте во искреноста на вашиот партнер. Денес вашите уметнички и креативни способности ќе бидат многу ценети и поради тоа постои можност да добиете ненадејни придобивки. Вашата шармантна и магнетна личност ќе го плени сечие срце.

Риби

Размислете двапати пред да инвестирате. Пријателите и блиските луѓе ќе ви подадат рака за помош. Запомнете дека очите никогаш не лажат. Денес очите на вашиот партнер ќе ви кажат нешто навистина посебно. После работа, вашите соработници може да ве поканат на мала домашна прослава. Не возете неконтролирано на пат и избегнувајте да преземате непотребни ризици. Од гледна точка на брачниот живот, се чини дека работите одат во ваша корист.

Меркур влегува во знакот Риби: Поволен период за Скорпиите, но што ги очекува другите хороскопски знаци?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ОН: Ковид-19 пандемијата може да се пролонгира поради нееднаквата дистрибуција на вакцините низ светот

Следно

Олена Зеленска: Војната во Украина не е војна „некаде“, ова е војна во Европа и на границите на ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian