Дали ќе се врати во Монако: Принцезата Шарлин размислува за радикален потег!

3 mins read

Закрепнувањето на принцезата Шарлин сè уште трае на клиника на непозната локација во Швајцарија, а според штурите информации кои стигнаа во јавноста, нејзиното здравје се подобрува. Сепак, како што се шпекулира, откако имала време да размисли за работите, Шарлин наводно има намера радикално да го промени својот живот.

Многу причини за надеж даде изјавата на 63-годишниот принц Алберт за францускиот весник „Nice Matin“.

„Принцезата Шарлин е многу подобра и се надевам дека многу брзо ќе се вратам во кнежевството“, рече Алберт, а потоа, само неколку часа подоцна, отпатувал до непознатата локација во Швајцарија, каде што престојува неговата сопруга, за да ги договори детали за нејзиното враќање.

Принцезата Шарлин/Profimedia
Фото: Profimedia

Принцезата Шарлин добро закрепнува: По долгото лекување во психијатриска клиника, се враќа дома

„Таа сфати дека нема да биде барем добро за неа да се врати во Монако“, изјавил извор близок до Шарлин за „Voici“.

Наводно, една од главните причини за нејзините психички проблеми бил притисокот што ѝ го наметнала јавноста во Монако. Шарлин едноставно не се чувствувала добро во палатата и ѝ недостасувала родната Јужна Африка, а познато е дека никогаш не се вклопила во високото друштво во Монако.

принцеза шарлин
Фото: Profimedia

Затоа, престојот во татковината, продолжен поради здравствени компликации, ѝ било најдоброто можно решение, но ѝ недостасувале децата. Дури и сега, за време на престојот на клиниката, таа ги видела само четири пати, кога Алберт дошол со нив да ја посети на неколку часа.

Имено, нивната тетка, принцезата Каролина, се обидувала да им надокнади за отсуството на мајчинска фигура, но според познавачите на сè што се случува во палатата, нејзините ставови се прилично конзервативни.

Затоа Шарлин се плашела дека ако не направи ништо, нејзините близнаци би можеле да живеат во златен кафез. Кога дознала дека Керолин им го презела школувањето, па децата моментално учат дома, Шарлин се налутила и поради тоа се скарала со Алберт.

Љубовната приказна зад солзите: Зошто принцезата Шарлин е „најтажната принцеза на светот“?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лидерите на ЕУ поделени околу брзото членство на Украина

Следно

ВИДЕО: Секељи од Е. Пелистер со најдобрата одбрана на колото во Лига Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian