Приведени две лица за грабежот во банката попладнево

1 min read

Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираат дека досега две лица се приведени во врска со грабежот на банката во Центар половина час по полноќ.

Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 велат дека три лица со оружје влегле во банката, при што еден од нив пукал.

„На 08.03.2022 во 12.35 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека од експозитура на банка на подрачје на Центар три лица со закана со оружје од вработените одземале пари, по што во близина на местото на настанот едно од лицата испукало еден куршум. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР за ТВ21.

skopjeinfo.mk

Претходно

„Слободен печат“: Зголемените транспортни трошоци ќе предизвикаат домино ефект

Следно

СЗО: Треба да се прими „бустер“ доза против ковид-19

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian