Приведени двe лица за денешното разбојништво во банка

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека денеска во Скопје се приведени Н.Ш. (24) и С.Б. (32) поради сомнение дека учествувале во денешното разбојништво кое беше пријавено во 12.35 часот во експозитура на банка на подрачје на Центар кога три лица со закана со оружје одземале пари од вработените.

– Се преземаат и дополнителни мерки и активности за целосно расчистување на случајот, се вели во соопштението од полицијата. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Украина бара воени доброволци од Македонија, но за тоа кај нас се оди во затвор пет години

Следно

Би-Би-Си сепак одлучи да продолжи да известува од Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian