Обид за грабеж на обложувалница во Скопје

1 min read

На 07.03.2022 во 19,45 часот во Полициска станица Бит Пазар Р.П.(51) од Скопје пријавил дека додека бил на своето работно место во спортска обложувалница на подрачје на Бит Пазар две лица со закана се обиделе да му одземат пари но не успеале, при што оштетиле инвентар. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Хоџа го обвини Османи дека троши руска нафта, МНР демантира: Договорот со Лукоил ни истече лани

Следно

ЕУ сака да се осамостои целосно од рускиот гас

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian