ФОТО | Мали креативци: Децата на познатите мајки им го честитаа 8 Март

1 min read

Празникот денес измами многу насмевки и на инстаграм-заедницата, каде многу мајки од естрадата, инфлуенсерки или познати инста-мајки, споделија како нивните најмали и најмили ги изненадиле со пригодна честитка за 8ми март.

Вештите рачиња направија прекрасни изработки, а мајките гордо ги споделуваа честитките на своите профили, на задоволство и радост на нивните следбеници.

Пејачката Тамара Тодевска сподели фотографија на „стори“ со прекрасен цвет, честитка изработена од нејзината ќеркичка Хана.

Тамара Тодевска/Инстаграм
Тамара Тодевска/Инстаграм

Инста мајката Маја Буце сподели прекрасна фотографија на која напиша „Таа е мојата честитка“, на која е нејзината ќерка.

Maja Буце/Инстаграм
Maja Буце/Инстаграм

Инфлуенсерката Миа Костова сподели исто така „стори“ од изработена честитка од незјиниот син Андрија.

Инста мајката Драгана Николоска сподели фотографија од честитки направени со помош на детските вешти рачиња.

Инфлуенсерката Заза исто така сподели стори на кое напиша „Најубавиот подарок“, а тоа е честитката од нејзината ќеркичка.

Мис Заза/инстаграм
Мис Заза/инстаграм

И навистина нема поубав подарок за една жена од креативните вештини од најмалечките раце што најмногу се радуваат!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Цената на нафтата повторно расте

Следно

Секељи: Фантазија и уживање е да се игра пред „Чкембари“ 

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian