Дневен хороскоп за 8 март: Многу е важно да воспоставите баланс меѓу разумот и срцето

7 mins read

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 8 март, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес.

Овен

Вашиот ум може да биде немирен поради неодамнешни настани. Игнорирајте ги луѓето што бараат заем од вас. Ако чувствувате напнатост, разговарајте со близок роднина или пријател, тоа ќе го олесни товарот на вашето срце. Не кажувајте ништо грубо на вашиот партнер на овој ден. Водете ги луѓето на работното место, бидејќи вашата лојалност ќе се покаже како корисна во непредокот. Скриените непријатели ќе бидат нестрпливи да шират гласини за вас.

Бик

Непотребната грижа за иднината може да ве направи немирни. Мора да разберете дека вистинската среќа доаѓа од уживањето во сегашноста и не потпирањето на иднината. Сè има своја радост, дури и темнината и тишината. Вашите желби ќе се исполнат, а напорната работа од претходниот ден исто така ќе се исплати. Вашата смешна природа ќе ја расположи вашата околината. И покрај притисокот на вашиот ум, вашиот партнер ќе ве израдува.

Близнаци

Недостатокот на волја може да ве доведе до емоционални и ментални проблеми. Размислете за новите инвестициски можности што може да ви се појават денес. Но, инвестирајте пари само кога темелно ќе ги проучите плановите. Денес чукањето на вашето срце ќе изгледа како да е синхронизирано со вашиот партнер. Добар ден е да започнете нов проект во партнерство. Ова ќе им користи на сите.

Голем неделен хороскоп (7-13 март): Раковите ќе ги водат партнерите, Водолиите ќе ги подобрат личните односи…

Рак

Ќе бидете полни со енергија денес и ќе направите нешто необично. Добар ден за инвестиции, но инвестирајте само со соодветен совет. На здравјето на вашите родители му треба повеќе внимание. Треба да поминете време со вашиот партнер, за да можете и двајцата подобро да се запознаете и разберете. Постарите колеги и роднини ќе подадат рака за помош. Треба да запомните дека Бог им помага на оние кои самите си помагаат.

Лав

Надминете ја вашата навика да живеете само со еден ден на ум и не трошете премногу време и пари на забава. Периодот е добар за да учествувате во активности кои вклучуваат млади луѓе. Помогнете да се оствари нечиј сон за успех во љубовта. Здравјето и нивото на енергија нема да ве поддржат на работа. Бидете искрени во разговорите, бидејќи ниту еден вид трик нема да ви помогне.

Девица

За да се отстрани омразата, прифатете ја природата на сочувството, бидејќи огнот на омразата е многу моќен и влијае на телото, како и на умот. Запомнете дека злото може да изгледа попривлечно отколку доброто, но има само лош ефект. Можете да заработите многу пари денес, но не дозволувајте да ви се лизнат од раце. Не откривајте информации што се лични и доверливи. Турбулентното расположение на вашиот сакана може да ве вознемири. Користете ги новите идеи за правење пари што ви паѓаат на ум денес.

Меркур влегува во знакот Риби: Поволен период за Скорпиите, но што ги очекува другите хороскопски знаци?

Вага

Охрабрете се да прифатите позитивни емоции како љубов, надеж, емпатија, оптимизам и лојалност. Откако овие квалитети се вкоренети во вас, тие автоматски ќе се појават на позитивен начин во секоја ситуација. Можете да заработите добри пари, под услов да инвестирате традиционално. Може да дојде до одредена тензија поради роднините. Контролирајте се за да ја надминете ситуацијата. Денес ќе почувствувате како љубовта доаѓа во вашиот живот.

Скорпија

Вашата силна самодоверба и лесната работа на денешницата заедно ќе ви дадат многу време за одмор. Вашите трошоци може да го расипат буџетот и затоа многу планови може да заглават на пола. Денес треба да ја користите вашата интелигенција и влијание за да ги решите чувствителните домашни прашања. Чувајте се подалеку од сè што е погрешно и непотребно, бидејќи може да влезете во неволја поради тоа.

Стрелец

Емотивно ќе бидете несигурни и немирни за она што го сакате. Поради финансиско подобрување, ќе можете лесно да ги враќате сметките и заемите што чекаат долго време. Некои луѓе ветуваат дека ќе направат повеќе отколку што можат. Заборавете на луѓето кои знаат само лажат и да не даваат резултат. Ќе се чувствувате целосно празно во отсуство на вашиот партнер. Вашиот шеф нема да покаже интерес за никакво оправдување, затоа сработете ја вашата работа добро.

Месечен хороскоп за март 2022: Месецот ќе биде љубовен ако ја следите интуицијата

Јарец

Трошоците ќе се зголемат, но во исто време зголемувањето на приходот ќе го избалансира. Домашните ќе ја критикуваат вашата навика на трошење. Треба да депонирате пари за иднината, во спротивно може да имате неволја во иднина. Денес е можно некој да ви се допадне на прв поглед. Работите изгледаат подобро на работното место. Вашето расположение ќе биде добро во текот на денот. Ќе добивате важни повици од места од каде што никогаш не сте ги замислиле.

Водолија

Искористете ја вашата енергија за да му помогнете на некој што е во неволја. Бидете многу внимателни во трансакциите поврзани со банка. Периодот на тензија ќе остане, но поддршката од семејството ќе помогне. Очекувајте среќна нова врска. Менталната јасност ќе ви даде предност пред вашите конкуренти во бизнисот. Ќе бидете успешни и во елиминирање на сите стари дилеми. Денес, постои потреба да се преземат свесни чекори каде што умот треба повеќе да се користи наместо срцето.

Риби

Соработката на луѓето околу ќе ви даде пријатно чувство. Новите завети може да изгледаат корисни, но тие нема да ги дадат очекуваните придобивки. Не донесувајте избрзани одлуки додека инвестирате. Вашата жед за знаење ќе се покаже како корисна при стекнување нови пријатели. Без разлика каде сте, љубовта ќе ве однесе во нов и единствен свет. Исто така денес можете да одите на романтично патување. Ќе им пружите рака на ветување на оние кои ќе молат за ваша помош.

Љубовен хороскоп за месец март: Девиците ќе доживеат будење, Рибите ќе ги залечат старите рани…

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бугарија ќе побара исклучок од санкциите против Русија за увоз на нафта и гас, вели Петков

Следно

ВИДЕО | Тачи: Ако Путин оди до крај, цехот ќе го платат Русите, а Европа задоцни со евроинтеграциите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian