Жена и малолетничка каснати од куче во Скопје

1 min read

Во текот на вчерашниот ден пријавени се две каснувања од кучиња скитници на подрачјето на Скопје. 

На 06.03.2022 во 22.20 часот во Полициската станица Аеродром, Љ.Т.(73) од Скопје пријавила дека на бул.„Јане Сандански“ била касната од куче скитник. 

На 06.03.2022 во 11.30 часот во Полициското одделение Шуто Оризари, С.А.(32) од Скопје пријавила дека на ул.„Нов Живот“ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Мицевски го бојкотира Џафери, виси Комисијата за избори и именувања

Следно

Голем неделен хороскоп (7-13 март): Раковите ќе ги водат партнерите, Водолиите ќе ги подобрат личните односи…

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian