Макрон: Не очекувам во наредните недели да се испреговара прекин на војната

1 min read

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека не очекува војната во Украина да биде прекината со преговорите уште неколку недели.

Тој рече дека му рекол на рускиот претседател Владимир Путин оти прекинот на огнот мора да дојде пред вистински дијалог, но дека Путин одбил да го стори тоа, што ги отежнува нивните редовни разговори.

– Не мислам дека во наредните денови и недели ќе има вистинско решение преку преговори, нагласи Макрон. (МИА)

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Ќе ве трогне: Малечко девојче ја пее „Let It Go“ во воено засолниште

Следно

ВИДЕО | Шепасти пријателчиња: Американец го клонирал своето куче, две од клоновите ги крстил Фајзер и Модерна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian