Голем пожар избувна во висококатница во Лондон, луѓе сведочат: „Парчиња паѓаат и до 100 метра оддалеченост“ (ВИДЕО)

1 min read

Голем пожар попладнево избувна во висококатница во источен Лондон, а пламените и чадот се гледаат на неколку километри.

Портпаролот на Лондон, Садик Кан на Твитер информира дека 20 противпожарни возила и повеќе од 125 пожарникари работат напорно за да се справат со пожарот во станбен блок и канцеларии на улицата Вајтчепел Хај. Противпожарната бригада на Лондон побара од граѓаните да го избегнуваат тој дел на градот доколку е можно. Очевидци рекле дека делови од стакло паѓале и до 100 метри оддалеченост од повеќекатницата.

kurir.mk

Претходно

Првиот човек на италијанскиот фудбал Гравина се плаши од Македонија

Следно

ФОТО | Интервју со Дамјан Ристовски, чувар на македонскиот фолклор и ткајач на разбој

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian