Три имиња во игра за нов менаџер на Манчестер јунајтед

1 min read

Управата на Манчестер јунајтед по Маурисио Покетино и Ерик тен Хаг, додаде и трето име на листата на потенцијални тренери за следната сезона, тоа е актуелниот предводник на Саутемптон, Ралф Хазенхитл.

Англиските медиуми пшуваат дека Хазенхитл ја импресионирал управата на Јунајтед и поради тоа е додаден на листата на потенцијални наследници на Ралф Рангник.

Германецот веќе три години седи на клупата на Саутемптон кој моментно се наоѓа на деветтото место на табелата во Премиер лигата, што за многумина е изненадување бидејќи на стартот од сезоната на „светците“ им предвидуваа борба за опстанок.

Хазенхитл сезонава оствари добри резултати против посилните екипи, ремизираше со Манчестер сити и со Манчестер јунајтед, а го победи Тотенхем.

Актуелниот менаџер на Манчестер јунајтед, Ралф Рангник, на крајот од сезоната ќе си замине од клупата и ќе добие функција во управата на „црвените ѓаволи“.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Разговор со Наташа Мијат Крстевска: Професијата го наоѓа човекот, а не тој неа

Следно

Стојкоски на фејсбук: Навремено се исчистени сите критични места во Општина Ѓорче Петров

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian