Лепче со кашкавал и компир: Ќе сакате постојано да го правите

1 min read

Во овие „сирни“ денови кога се прават многу пити, се месат кифлички, банички со сирење, редно е да ви предложиме и еден поинаков, но интересен рецепт за лепчиња што се „пржат“ во тава, а ќе ви се допаднат на сите.

Потребни состојки:

  • 200 грама бело брашно
  • 100 мл млеко
  • прстофат сол
  • малку растопен путер,
  • 200 грама рендан кашкавал
  • 1 голем варен компир
  • малку ситно сечкан лук, бибер, сол

Подготовка:

Брашното промешајте го со млекото, стопениот путер, солта и замесете меко тесто. Оставете го да стои во фрижидер околу 1 час. Потоа извадете го, пак размесете го и поделете две помали топчиња.

Расукајте две кори и премачкајте ги со малку масло и почнете да го правите „лепчето“.

Варениот компир изгмечете го како за пире, додајте малку сечкан лук, бибер и сол. На едната кора ставете половина од ренданиот кашкавал, а врз него варениот компир, па одозгора пак кашкавал. Убаво и рамномерно истапкајте го филот и одозгора покријте со расучената втора кора. Потоа со сукало израмнете го лепчето и „пржете“ го во нелеплива тава на среден оган, додека да стане жолтеникаво црвено од двете страни.

Уживајте.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Слободен печат“: Украина – Бомбите го диктираат егзодусот на стотици илјади жени и деца

Следно

ВИДЕО: Пресврт на Барселона за искачување на третото место во Ла Лига

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian