ВИДЕО: Џеси Марш имаше неуспешно деби на клупата на Лидс

1 min read

Денеска во првиот натпревар од саботната програма во 28 коло од Премиер лигата Лестер со 1:0 на домашен терен го совлада Лидс.

Кај гостите на клупата дебитираше новиот менаџер Џеси Марш кој го наследи досегашниот стратег Марсело Биелса.

„Лисиците“ го постигнаа својот единствен погодок во 67 минута преку Барнс после асистенцијата на Ихеаначо.

За клубот од „Еланд роуд“ ова е веќе шести пораз на последните седум средби за моментно 16 место со 23 бодови, додека Лестер е на 120 место со 33 бодови.

Во следното коло играчите на Брендан Роџерс на 13 март ќе му гостуваат на Арсенал, додека Лидс на 10 март ќе биде домаќин на Астон Вила.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Кралицата на Шпанија ѝ оддаде почит на Украина: Летиција со јасна порака и поддршка!

Следно

Маричиќ: Вложуваме во сигурна енергетска иднина, во синергија сме со Зелената агенда на ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian