ВИДЕО: Доминација на Челси против Барнли, Хаверц двоен стрелец

1 min read

Фудбалерите на Челси дојдоа до убедлива победа на гостувањето кај Барнли во натпреварот од 28 коло на англиската Премиерлига.

Во првото полувреме немаше голови, а потоа играчите на менаџерот Томас Тухел „експлодираа“ во вториот дел и целосно го скршија отпорот на домаќинот.

Лондонските „сини“ постигнаа четири гола, од кои два дело на Каи Хаверц во 52 и 55 минута. Стрелци беа и Рис Џејмс во 47 минута и Кристијан Пулишиќ во 69 минута.

Њукасл продолжи со серијата на одлични резултати, стигнувајќи до нова победа. Овој пат Триумфираше над Брајтон со 2:1, а работата ја заврши за само две минути со головите на Рајан Фрејзер (12 мин.) и Фабијан Шер (14 мин.)

Во другите мечеви Астон Вила – Саутемптон 4:0, Норич – Брентфорд 1:3 и Вулверхемптон – Кристал палас 0:2, додека Лестер славеше минимално над Лидс.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Принцот Вилијам откри интересен детаљ за неговата сакана Кејт: Приватноста е света, ама овојпат направи исклучок

Следно

ФОТО: Беснее пропагандна војна, „вклучени“ српски актери од Бјелогрлиќ до Биковиќ, еве како

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian