Товарно возило удри во жена пешак

1 min read

На 04.03.2022 во 09,00 часот на ул.Христијан Тодоровски – Карпош во Скопје товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки управувано од С.И.(61) од Скопје удрило во С.А.(71) од Скопје.

Oд незгодата со повреди се задобила С.А на која во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Утре протестен марш во Скопје против војната во Украина

Следно

Во Грција од денеска маските не се задолжителни на отворено

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian