Турски милијардер сака да го купи Челси

1 min read

Турскиот милијардер Мусин Бајрак се наоѓа во преговори со адвокатите за Роман Абрамович за купување на Челси.

Абрамович одлучи да го продаде актуелниот европски шампион откако неговата земја Русија изврши инвазија врз Украина, а владата на Обединетото Кралство му ја укина визата и го протера од земјата.

Мусин Бајрак е претседател на АГ Холдинг групата која инвесира во криптовалути, градежништво, туризам и енергетика и е еден од најбогатите луѓе во Турција.

– Преговараме за купување на Челси и засега разговорите одат добро. Наскоро турското знаме ќе се виори на „Стемфорд бриџ“ и тоа ќе биде многу важно за цела Турција. Во контакт сме со Абрамович и сме многу близу до потпишување на договор – изјави Бајрак за турските медиуми.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Струмички карневал: Свечености под маски, смеа и песни со историја долга 400 години

Следно

ВИДЕО | Протест за поддршка на Русија во центарот на Белград: „Србите и Русите се браќа засекогаш“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian