Обновени оштетените клупи во Градскиот парк

1 min read

Град Скопје и екипи на јавното претпријатие „Паркови и зеленило“  ги обновија оштетените  клупи  во првиот дел на  Градски парк околу езерцето. Дел од овие клупи пред неколку недели од непознати сторители беа оштетени, откорнати и фрлени во езерцето. 

Упатуваме апел до сите корисници на паркот да не фрлаат отпадоци на зелените површини и да не ја оштетуваат поставената урбана опрема што е поставена, бидејќи со нивното уништување се нанесува голема материјална штета.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Тренчевска: Нов проект за лицата со попреченост – наместо да користат социјална помош, да се вклучат на пазарот на труд

Следно

Реге бенд од Флорида ја обвинува Дуа Липа за плагијат: Ѕвездата молчи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian