Кикс на Севиља, не успеа да го совлада Алавес

1 min read

Фудбалерите на Севиља направија чекор наназад во битката за титулата откако вечерва одиграа без голови на гостувањето кај Алавес.

Ова е четврто реми за Севиља во последните шест натпревари во Ла Лига и сега има 55 бода, пет помалку од лидерот на табелата Реал Мадрид кој има и натпревар помалку.

Алавес пак е на 18 место со 22 бода.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Роберт Патинсон откри како се подготвувал за фигурата на Бетмен: Ја броев секоја голтка вода

Следно

Почина поранешниот пратеник Томислав Стојановски-Бомбај

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian