Виц на денот: Трпе и класната

1 min read

Малиот Трпе бил немирен на час, па класната раководителка му рекла да го викне татко му на училиште. Ден потоа отишла класната раководителка на час и му рекла на Трпе:
– Трпе, утре мајка ти нека дојде во училиште.
Трпе се збунил:
– Па, нели татко ми бил вчера?
Класната изнервирано му рекла:
– Да, бил, нека дојде мајка ти да се пожалам од него!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денес се празнува: Светиот великомаченик Теодор Тирон

Следно

Укината забраната за камиони на патот Маврово-Дебар

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian