Утре сончево со мала до умерена локална облачност: Какво време не очекува во следните денови?

1 min read

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринските температури ќе се движат од -10 до нула степени, а дневните од 4 до 12 степени.

Во Скопје слично време со температура до 10 степени.

Од петок попладне и за време на викендот времето ќе биде претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд и снег, а на планините и на повисоките места од снег. Повремено врнежите ќе имаат пообилен карактер.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Норвежанките пресилни за Црна Гора во ЕХФ Евро купот

Следно

Јотова: Руската амбасадорка во Бугарија требаше да отиде во МНР, а не да испрати заменик

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian