Физичка пресметка поради паркинг место

1 min read

На 01.03.2022 во 15.45 часот во Полициската станица Центар, Б.Ј.(30) од Скопје пријавил дека во 15.00 часот на паркинг простор на подрачје на Центар, поради недоразбирање околу паркинг место, бил физички нападнат од Б.Д.(60) од Скопје и уште едно лице.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.  
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Се укинува вакцинален сертификат за влез во трговските центри, смс за трета доза ќе стигне на телефоните на ризичните групи

Следно

Сашко и Сашка ни ја откриваат тајната на најубавиот десерт: Сочна штрудла со јаболка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian