Астролозите најавуваат: Во сабота нè очекуваат чуда, силно влијание на хороскопските знаци

1 min read

Ќе си рече човек, сабота е ден од викенд, што може да се случи? Па, астролозите предвидуваат дека токму на 5ти март, ќе се случат „чуда“, кои се случуваат само еднаш годишно, а кои еднакво ќе се одразат на секој хороскопски знак во зодијакот.

Само еднаш годишно се случува 5ти март да се случи конјункција на Јупитер и Сонцето, што значи силно влијание на хороскопските знаци.

Млада месечина во Риби на 2 март: Како ќе влијае на вашиот хороскопски знак?

Јупитер го менува знакот на секои 12 до 13 месеци и секоја година е во средба со Сонцето во друг знак. Оваа година влегува во знакот Риби, што е доказ дека тој ден е вистински ден за промени во позитивна насока.

Рибите се знак на мечта, поместување граници, уметност, емпатија, соништа и исцелување. Астролозите го наоѓаат тоа „чудо“ во смила дека перцепцијата ќе ни се менува и од страв ќе води кон љубов.

Нов астролошки аспект: 4 хороскопски знаци ќе доживеат фатална љубов, а некои ќе влезат во тајна врска

Кога ќе се сретнат овие планети, во нас ќе се буди желбата да го промениме моменталниот тек на сите нешта што не ни се допаѓаат, а воедно денот ќе носи посебна енергија и сила да го направиме тоа. Без разлика дали се работи за работни односи, љубов, одлуки, петти март е ден на чудото и треба да тргнеме кон реализација на плановите.

Среќно!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Стефковски на средба со претседателот на СОНК

Следно

Селекторот на Романија Чави Пасквал, ги одбра ракометатите за двомечот со Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian