ВИДЕО | Хрватски војник доброволец во Украина им порача на Русите дека не знаат да се борат

1 min read

Хрватски војник кој доброволно заминал во Украина објави видео во кое вели дека повеќе доброволци ќе дојдат во Украина.

Тој изјави дека единицата на доброволци од странство е испратена во Мариупол да се бори.

Тој додаде дека ќе дојдат уште волонтери.

Доброволецот од Хрватска им порача на Русите дека не знаат да се борат, бидејќи целат кон цивилни објекти.

ВО ЖИВО | Руско-украинскиот конфликт продолжува, вести од минута во минута

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Брнз за ТВ21: Да се забрзаат напорите и да ја видиме Северна Македонија целосно интегрирана во ЕУ

Следно

ФОТО | Шон Пен морал да ја напушти Украина: Пешачевме со километри до полската граница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian