Укината забраната за камиони преку Стража

1 min read

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража.

Забраната е укината во 22.25 часот,  а беше во сила од 19.40 часот поради обилни врнежи од снег.

Во сила се забраните за сообраќај на камиони преку преминот Ѓавато, како и на патот Мавровска крстосница – Дебар, исто така воведени поради снежните врнежи.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Шон Пен морал да ја напушти Украина: Пешачевме со километри до полската граница

Следно

Радев: Очекував повеќе од Стефан Јанев како министер за одбрана на Бугарија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian