Официјално: Радуловиќ е новиот тренер на Башкими

1 min read

Досега беше на клупата на МЗТ Скопје Аеродром, Дарко Радуловиќ одлучи тренерската кариера да ја продолжи во Косово.

Денеска кошаркарскиот клуб на Башкими ја информираше јавноста дека нов тренер на екипата е македонскиот стратег Радуловиќ.

Тој ќе го води тимот до крајот на шампионатот оваа натпреварувачка сезона.

Претходно пред да се пресели во СЦ „Јане Сандански“, го водеше и составот на Вардар.

Bо косовското првенство Башкими се наоѓа во негативна серија на порази и моментно е на шестата позиција со 28 бодови.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Што прави денеска: Борис Цветановски, музичар

Следно

„Слободен печат“: Руската агресија ја обединува Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian